апрель, 2018 ел
чәршәмбе

Түбән Кама шәһәренең  «Келәм» яшьләр инициативасы Үзәгендә  “Милләтләр фестивале” дигән чара узды.

Балигъ булмаганнар арасында җәбер-золымны кисәтү эше кысаларында 9нчы номерлы социаль участокта «Веста» Үзәге психологы Наталья Емельянова «Гаиләдә һәм мәктәптә көч куллану» курсыннан күп балалы, тулы булмаган, аз тәэмин ителгән гаиләдәге 13 яшүсмер өчен «Үзеңә карата булган уңай мөнәсәбәтләрне формалаштыру» дип аталган дәрес үткәрде.

2018 елның 12 апреле көнне “Веста” Үзәге белгечләре Олеся Мингазетдинова һәм Әльфия Байкова Муниципаль автоном өстәмә белем бирү «Техник иҗат һәм һөнәри юнәлеш бирү Үзәге» балалар “Кванториум” технопаркы вәкилләре белән берлектә социаль ярдәм күрсәтелүче гаиләләр өчен күргәзмә оештырды.

18 апрельдә Үзәгендә социаль адаптацияләү "Маяк" психолог Сабирова Гөлия арт - терапия дәрес үткәрде.

Яңа Чишмә муниципальрайоны «Кайгырту” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социальярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре сенсор бүлмәдә инвалид бала белән чираттагы очрашу үкәрделәр.

2018 елның 18 апрелендә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Балык Бистәсе муниципаль районындагы "Доверие-Ышаныч" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге" социаль хезмәт күрсәтү дәүләт автоном учреждениесе хезмәткәрләре, Республика матди ярдәм үзәгенең 35 нче бүлеге хезмәткәрләре  икеайлык  кысаларында экологик өмә үткәрделәр.

«Ветераннар янәшәдә яши»

Район җирлегендә  яшәгән  Бөек ватан сугышы ветераннарына, тыл хезмәтчәннәренә  багышлап куп санлы чаралар  хәм акциялар уткэрелэ, шулай ук  адреслы ярдәм курсәтелә.

«Родник» халыкка социаль хезмәт курсәтү үзәге белгечләре  ярдәмендә районнын  торак пунктларына чыгу башкарылды, ветераннарыбызнын торак- көнкуреш шартлары  турында актлар тутырылды.

Бөек ватан сугышы ветераннарының , тол калган хатыннарына, хәләк булган  Бөек ватан сугышы ветераннарын  тыл хезмәтчәннәренә,  социаль хезмәткәрләрнең  бермә – бер эше активлашты.Социаль хезмәткәрләр  тарафыннан  көн – күреш хезмәтләре  девизы  астында «Чиста ишегалды»,  «Саф бакча алды» , «Чиста тәрәзә», «Һәйкәлләргә юл», «Ветераннар янәшәдә яши»  . Ветераннарыбызга , тыл хезмәтчәннәренә баргач әнгәмә салмак кына уткән тормыш юлларына искә тошерүгә күчә иде,  андый әнгәмәләрдән соң  безнең арада тагында көчлерәк буыннар бәйләнеше ныгыды.

17.04.2018г., сишәмбе

ГАУСО КЦСОН «Исток – Башлангыч» социаль-реабилитация булегендә «Исәнме яз!» дип аталган кызыклы конкурс үтте.

2018 ел Россиядә ”Волонтерлар елы” итеп игълан ителде. “Милосердие” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәтләр күрсәтү бүлекчәсе Баулы муниципаль районы мәктәпләренең волонтерлары белән актив рәвештә хезмәттәшлек итә.

Арчаның “Өмет чаткысы” балаларны тернәкләндерү үзәгендә тәрбияләнүче балалар өчен бөек язучы Л.Н. Толстоның 190 еллыгына багышланган әдәби кичә узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: