"Гаилә тарихында Гасырлар кайтавазы" нәсел шәҗәрәсе район фестивале

26 март, Лаеш шәһәре мәдәният йортында Татарстан Республикасы дәүләт советы рәисе урынбасары, Татьяна Ларионова катнашында, "гаилә тарихында гасырлар кайтавазы" исемле шәҗәрә фестивале узды. Әлеге фестивальдә, "сугыш чоры хатын-кыз йөзе" проекты кысаларында, тыл хезмәтчәне Переведенцева Елена Кузьминична катнашты. Ул "Т Р хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Лаеш муниципаль районындагы "Золотая осень " халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге", дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесендә, өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлегендә урнашкан. Елена Кузьминична тантаналы шартларда үз бүләкләрен яшь буынга, патриотик тәрбия бирү максатыннан Т Р Лаеш муниципаль районы архив бүлегенә тапшырды һәм Бөек Ватан сугышы елларында, аларның һәм аның яшьтәшләре очрашкан тормыш авырлыклары турында сөйләде.

Соңгы яңарту: 2021 елның 31 марты, 17:45

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: