Тукай муниципаль районында «Шәфкать» Халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге психологы «Үпкәләү белән эш» темасына чара үткәрде

2018 елның 9 октябре, сишәмбе

2018 елның 9 октябрендә «Үз-үзенә психолог» программасы кысаларында Тукай муниципаль районында «Шәфкать «Халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге психологы Насырова Л.К. Тукай муниципаль районы «Кенәз урта мәктәбендә» “Үпкәләү белән эш» темасына чара үткәрде. Чараның максаты: гафу итү күнекмәләрен формалаштыру өчен шартлар тудыру; «үпкәләү» һәм «усаллык» төшенчәләрен ачу, аларның кеше организмына тискәре йогынтысын күрсәтү; балигъ булмаганнарны үпкәләүне гафу итүнең «сәламәт» ысуллары белән таныштыру; үзеңне тоту күнекмәләрен өйрәтү. Эш формасы: тренинг формасында чара. Чарада балалар үпкәләүләрне анализлауга юнәлтелгән практик күнегүләр ясадылар, кәгазьгә үпкәләү тойгыларын яздылар, бу аларга проблеманы икенче яктан карарга мөмкинлек бирде. Чараның нәтиҗәсе: үпкәләу хисе өстендә эшләү. Әлеге чарада төрле категория гаиләләрдәге 26 балигъ булмаган бала катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: